Program Ortaklarımız

Proje Koordinatörü

Anadolu Üniversitesinin temelini, 1958’de kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982’de Anadolu Üniversitesine dönüşen kurumumuz, kısa zamanda yalnızca ülkemizin değil dünyanın en büyük üniversiteleri arasında da çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır. Bilim, kültür aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan kampüs 3’ü açık ve uzaktan öğretim veren 12 Fakülte 1’i Devlet Konservatuvarı olmak üzere 3 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokulu 6 Enstitü (4’ü yüksek lisans ve doktora düzeyi) ve 24 Araştırma Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Anadolu Üniversitesi pek çok ilke imza atmış bir üniversitedir. Bu ilklerin başında, uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmenin başarısı gelmektedir. Bugün uzaktan öğretim yapan üç fakültenin toplam öğrenci sayısı 2 milyonun üzerindedir. Bu sistemin geliştirilmesinde gösterilen başarı, farklı ülkelerde birçok kuruma örnek olmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde, her biri alanında en iyisi olmaya çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini, yaratıcı ve dinamik eğitim ortamlarında geleceğin en iyileri olarak hazırlamak üzere çalışmaktadır.

Anadolu Üniversitesinin güvenli ve çağdaş kampüslerinde bir öğrenci için gerekli olan hemen hemen her olanak bulunmaktadır. 325.000’den fazla basılı kaynağın yanı sıra birçok e-kaynağa da ulaşmanın mümkün olduğu merkez kütüphane, tatil günleri dâhil her gün öğrencilere 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca kütüphane bölgesinde gece 12:00-01:00 saatleri arasında sıcak çorba/çay/kahve ücretsiz olarak öğrencilere ikram edilmektedir. 12.330 m2 alana yayılmış olan merkez kütüphanede, öğrenciler kendi çalışma biçimlerine uygun ortamlarda çalışabilmektedir. Öğrenciler, kampüste bulunan sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarımızda kültürel ve sanatsal etkinlikleri kolayca izleyebilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler sanatçılarla yapılan söyleşilere ve etkinliklere katılabilme, kampüste bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda, uluslararası standartlarda yapılmış spor salonlarında, tenis kortlarında, yeşil sahalarda her tür sporu yapabilme olanağını bulurken boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirebilmektedir. Üniversite tarafından öğrenciler için günde üç öğün (sabah kahvaltısı+öğlen+akşam) yemek servisi de sunulmaktadır.

Teknolojik ve bilimsel gelişmelerin izlenmesi, geleceğin şekillenmesinde etkin olacak bireyler yetiştirilmesi ve yaşam boyu öğrenmeye odaklanılarak tüm halkı eğitim sürecine dâhil etme girişimleriyle övünç duyduğumuz Üniversitemiz dünyaya kucak açmaktadır.

Program Ortaklarımız

İSPANYA – AİJU

AIJU, Valencia (İspanya) merkezli Alicante kasabası Ibi’de bulunan oyuncaklar, çocuk ürünleri ve eğlence konusunda uzmanlaşmış Teknoloji Enstitüsüdür.

AIJU’nun amacı, fikirden pazara gelişine kadar çocuklar için ürünler yaratma ve geliştirme sürecini optimize etmektir. 30 yılı aşkın tecrübesi ile yüzlerce şirkete (küçük, büyük ve çok uluslu) başarılarını garanti altına almak için binlerce ürün konusunda danışmanlık yapmıştır.

AIJU size ürünlerinin kalitesini ve ticari rekabet gücünü artırmayı amaçlayan çok çeşitli teknolojik hizmetler sunar. Ve bu ürünleri çocuk ve ürün güvenliği, teknolojik danışmanlık, testler, ürün tasarım ve geliştirme, prototipleme, endüstriyel süreçlerde iyileştirme, ürünlerin pazara adaptasyonu alanlarında her zaman yürürlükte olan yasal, teknolojik ve piyasa gereksinimlerine uyarlamak, diğerlerinin yanı sıra çocuk tüketici hakkında bilgi, psiko-pedagojik tavsiye veya eğitim.

CRN VR Zone

ATA Software 17.04.2018 tarihinde çalışmalarına CRN VR Zone adı altında başladı.

Sanal gerçeklik (VR) uygulamalarının hazırlandığı, VR uygulama ve ekipmanlarının kullanıma sunulduğu CRN VR Zone, 2020 yılında çalışama alanını genişleterek Web Site tasarımı, Android/IOS Uygulamaları, VR/AR Uygulamaları alanlarında hizmet vermeye başladı.

Menü